Notice: Undefined index: dil in /home/artrekco/public_html/blog/blog-detay.php on line 15
Web Site Tasarımı Neden Önemli?

Yeni bir proje başlatmanın en hızlı yolu

info@artrek.com.tr

YAZI

Web Site Tasarımı Neden Önemli?

21.11.2019

Web site günümüzün olmazsa olmazıdır. Bir firmanın kendine ait bir web sitesi olmaması, o firmanın güvenirliliğini düşürmesi dahi söz konusudur.

Bu nedenle doğru bir şekilde yapılmış olan web site tasarımında, hem firma kazanır hem de müşteriler istediğini almış olur. Bu nedenle web site tasarımı neden önemli sorusu oldukça üzerinde durulması gereken bir konudur. Web site tasarımında yer alan kilit noktalara dikkat edilmesi ve kullanışlı olması her zaman ilk tercihtir. Bu durumunda web siteye doğru bir şekilde yansıtılması sağlanmalı ve müşteri memnuniyeti test edilmelidir.


Web site tasarımı neden önemli konusunda ilk olarak sadelik ön plana çıkar. Kullanıcılar web sitesi içerisinde doğru yere yerleştirilmiş logo ve kategori kullanımlarına dikkat eder. Bu alanların sade ve her kullanıcının anlayabileceği şekilde yapılması gerekmektedir. Web site tasarımında kategorilendirmelerde bazı durumlarda karışık ve alakasız kategori isimleri oluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra daha sade ve genele hitap edilmelidir. Aynı zamanda kişiler web sitesi tasarımı içerisinde yorulmaması gerekmektedir.


Bir web sitesi firma için oldukça önemlidir. Kişilerin ürün satabileceği ya da kurumsal bir alanda kendilerini tanıtabileceği bir alan olan web site de tasarım büyük önem taşır. Web site tasarımı neden önemli sorusu da bu noktada tekrar devreye girerek, eski tasarım kullanılması ya da kullanılan renklerin göz yorması gibi durumlardan kaçınılması gerektiğini belirtir. Renk kullanımlarında sadelikten yana işlem yapılmalıdır. Web site tasarımı içerisinde firma renklerine bağlı kalarak renk kullanımı yapılmalıdır. Aynı zamanda tasarım da beyaz sayfa üzerine logo renkleri kullanılması, web siteye ekstra bir hava katacaktır.


Web site tasarımlarında minimalist çalışmalar oldukça dikkat çekmektedir. Genele bakıldığında bir web site içerisinde dikkat çekmez gibi gözükseler de aslında oldukça iyi detaylardır. Bu nedenle banner alanlarında kaydırma efektleri ya da ana sayfa düzeni gibi konularda minimalist ancak sade bir tasarım tercih edilmelidir. Web sitesi bir firmanın ya da markanın kimliğidir. Bu nedenle markayı iyi bir şekilde temsil etmeli ve tasarımının eşsiz olması gerekmektedir.

Tüm Yazılar
Instagram
İletişim
ARTREK