Notice: Undefined index: dil in /home/artrekco/public_html/blog/blog-detay.php on line 15
Logo Tasarımında Kilit Noktalar

Yeni bir proje başlatmanın en hızlı yolu

info@artrek.com.tr

YAZI

Logo Tasarımında Kilit Noktalar

21.11.2019

Logo, bir firma ya da bir işletme için sembol olarak gösterilmektedir. Ancak logo diyerek hafife alınacak bir konu olmamasıyla birlikte, firmayı tanımlayan ve logonun olduğu her alanda ilk olarak firmanın akla gelineceği unutulmamalıdır.

Logo, bir firma ya da bir işletme için sembol olarak gösterilmektedir. Ancak logo diyerek hafife alınacak bir konu olmamasıyla birlikte, firmayı tanımlayan ve logonun olduğu her alanda ilk olarak firmanın akla gelineceği unutulmamalıdır. Bu nedenle logo tasarımına dikkat edilmesi ve logo tasarımında kilit noktalar doğru bir şekilde ayarlanarak yapılmalıdır. Logo tasarımında tüm kilit noktalardan önce ilk olarak en önemli durum orijinalliktir. Orijinal olarak tasarlanmayan bir logo, tüm kilit noktalar yapılsa da uygun olmayacaktır.


Logo tasarımında kilit noktalar arasında ilk olarak herkese hitap edecek standartlara uyulması gerekmektedir. Yaşlı bir kişi tarafından da okunabilmeli, genç bir kişi tarafından da döneme uygun bir şekilde kabul edilmelidir. Logo tasarımında bir diğer kilit nokta ise, logo tasarımında ters bakılmasında ya da boyut değiştirilmesinde algılanabilmesi gerekmektedir. Bu logonun bozulmasını engeller ve tasarımda daha güzel bir görünüm sağlanır. Logo tasarımında ekstralar her zaman güzel olmaz. Buna efektler de dahildir. Logo tasarımında gölge ya da yansıma kullanılması gibi efektler logonun algılanmasını engelleyecektir.


Renk konusunda firmanızın renklerinin kullanılması önemlidir. Neon renkler, karanlık renkler gibi renkler kullanılması logo tasarımında internet üzerinde ya da dış dünya üzerinde güzel bir şekilde gözükmeyecektir. Kişilerin gözünü almayan ya da görünmesini engelleyen renk seçimleri logo üzerinde doğru durmaz. Logo tasarımında kilit noktalar arasında yer alan renk seçimi sadelik ve firmaya özgü renkleri tanımlaması gerekmektedir. Soluk ve ince çizgilerin kullanılması logo da belli olmayacak ve bu da logo tasarımını doğru göstermeyecektir. Bu nedenle kalın çizgiler kullanılması önemlidir.


Logo tasarımı hafife alınması gereken bir konu değildir. Firmayı tanıtmak ve kişilerin aklına o logoyu gördükleri an da firmanın gelmesini sağlamak logo tasarımından geçmektedir. Bu nedenle kilit noktalar, logo tasarımının temel taşını oluşturur. Logo tasarımında kilit noktalar konusuna dikkat etmeniz halinde, logonuz herkes tarafından kabul edilecektir. Aynı zamanda logonuz eşsiz bir logo olarak kabul edilecek ve logonuzun tasarımıyla birlikte firmanız her alanda tanınmış hale gelecektir.

Tüm Yazılar
Instagram
İletişim
ARTREK